SENİN BANKAN AİLESİ

Senin Bankan, sermayesinin %62'si Kuveyt Finans Kurumu'na (Kuwait Finance House), %9'u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu'na, %9'u İslam Kalkınma Bankası'na, %18'i Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ve %2'si de diğer ortaklara ait olan Kuveyt Türk'ün bankacılık uygulamasıdır.

Araç Grubu

N.Yılmaz
"Katılım Bankalarının fon kullandırım yöntemleri nelerdir?"
Senin Danışmanın
"Fon kullandırım yöntemleri; tüketici finansmanı, işletme finansmanı, finansal kiralama, kar-zarar ortaklığıdır. Katılım bankaları konvensiyonel bankalardan farklı olarak nakit kredi vermeyip, malı peşin alarak, vadeli satarlar."
M.Şıpka
"Katılım Bankalarının fon kullandırım işlemlerinde klasik bankacılıktan işleyiş farkı nedir?"
Senin Danışmanın
"Katılım Bankalarındaki finansman yöntemleri malı peşin alıp, vadeli olarak müşteriye satmaya dayanır. Bu nedenle reel ekonomik faaliyetlerin; mal alış-satışının finanse edilmesi söz konusudur. Mal satımında katılım bankalarının alacağı kar başta tespit edilir ve borçalanan kişinin hangi tarihte ne kadar taksit ödeyeceği en başta belirlenir. Uygulanan kar oranlarında vade sonuna kadar bir değişiklik yapılmaz ve klasik bankalardaki gibi alacaklar vadesinden önce geri istenmez."
A. Karagöz
"Katılım Bankaları fon kullandırım işlemlerinde uygulayacakları kar oranını nasıl belirlerler?"
Senin Danışmanın
"Projelerde uygulanacak kar oranları belirlenirken; katılım bankalarının elindeki fonun maliyeti, yapılan işin ya da malın piyasadaki kar marjı, enflasyon oranı, alternatif finansman yöntemlerinin maliyeti, ekonomideki beklentiler dikkate alınır. Katılım bankaları da reel ekonominin oyuncularından biri olarak, piyasada arz ve talebe göre oluşan oranların çok altında veya çok üstünde kar oranı tespit edemezler."
S.Atasev
"Araç finansmanı peşinat oranları neye göre belirleniyor?"
Senin Danışmanın
"Konut alımlarında BDDK nın düzenlemesince sıfır araçlarda satış bedeli ikinci el araçlarda ise kasko değeri üzerinden hesaplamak koşuluyla 50.0000 TL ye kadar %30, 50.000 TL nin üstü için %50 peşinat zorunluluğu bulunmaktadır. Örnek olarak kasko değeri 100.000 TL olan bir araç için ilk 50.000 TL için %30 yani 15.000 TL, ikinci 50.000 TL için %50 yani 25.000 TL peşinat zorunluluğu bulunmaktadır. Bu örnekte toplam 40.000 TL peşinat söz konusudur."
M.Çoban
"Araç finansmanında Senin Bankan ın ne avantajı var?"
Senin Danışmanın
"Senin Bankan üzerinden banka şubesine gitmeden, işinizi aksatmadan Konut ve Araç Finansmanı kullanabilirsiniz. Bunun yanında en düşük maliyetle finansmana erişim sağlarsınız."

Ev Grubu

M.Çoban
"SALE PLUS ile otomatik fatura ödeme talimatı verilebilir mi?"
Senin Danışmanın
"SALE PLUS Kredi Kartınıza otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Her bir fatura ödemeniz için 0,95 TL ücret yansıtılacaktır."
M.Eroğlu
"Konut finansmanında peşinat oranları neye göre belirleniyor?"
Senin Danışmanın
"Konut alımlarında BDDK nın düzenlemesince ekspertiz bedelinin %25 i kadar peşinat zorunluluğu bulunmaktadır. Arsa ve işyeri alımlarında ise yine ekspertiz bedelinin %50 si kadar peşinat söz konusudur."
İ.Ülger
"Konut finansmanında Senin Bankan ın ne avantajı var?"
Senin Danışmanın
"Senin Bankan üzerinden banka şubesine gitmeden, işinizi aksatmadan Konut ve Araç Finansmanı kullanabilirsiniz. Bunun yanında en düşük maliyetle finansmana erişim sağlarsınız."
S.Akyüz
"Kredi masraflarını nasıl ödeyeceğim?"
Senin Danışmanın
"Kredi masraflarını kredi başvurunuzun ilk aşamasında açılacak olan Kuveyt Türk TL Cari Hesabınıza aktarmanız gerekmektedir. Masraf tahsilatı bu hesaptan yapılacaktır."
M.Çayırpunar
"Konut finansmanı vadesi kaç aya kadar olabilir?"
Senin Danışmanın
"Konut finansmanında 120 ay, Arsa ve İşyeri Finansmanı nda 60 aya kadar taksit yapılabilir."

Evlilik Grubu

Y.Akgül
"İhtiyaç Kart kredi kartı mıdır?"
Senin Danışmanın
"İhtiyaç Kart kullanım şekli bakımından kredi kartı gibidir. Tahsisi bakımındansa bir fon kullandırım ürünüdür."
N.Yılmaz
"İhtiyaç kartın kullanım amacı nedir?"
Senin Danışmanın
"Sağlık, evlilik, eğitim, ev yenileme, seyahat vb. ihtiyaçlar için kullanılabilir."
M.Şıpka
"İhtiyaç kartın kullanım süresi ne kadardır?"
Senin Danışmanın
"Basıldığı andan itibaren 3 ay içerisinde kullanılabilir."
A. Karagöz
"İhtiyaç Kart ile kaç taksit ile işlem yapılabilir?"
Senin Danışmanın
"Müşterimiz İhtiyaç Kart ile; kart başvurusu sırasında belirtmek üzere; 6-36 taksit aralığında herhangi bir taksit seçeneğini seçebilir."
S.Atasev
"İhtiyaç Kartta Sale Plus taki gibi taksit sayısı değiştirilebilir mi?"
Senin Danışmanın
"Hayır değiştirilemez. Kart başvurusu yapılırken taksit sayısı belirlenmelidir."
Diğer Grupları Göster
}